Katalog předmětů naleznete vlevo v menu sloupci !!!! :-)

.

Pýcha a Předsudek

2. srpna 2012 v 23:02 | Kate |  Píšeme..
Nejhorší je, když někoho k smrti nenávidíte a zároveň bez něj nemůžete být.
Je jeden z nejčtenějších a neoblíbenějších knih Jane Austinové. Po 60-ti letech se film vrací na filmové plátno. Film trvá 2 hodiny, ale je tak smysluplný, že u něho vydržíte.
Film vypráví o lásce v době 18. století, Anglie. Příběh líčí osudy mladých sester Bennetových. Jejich matka stále tvrdí, že žena je šťastná, když se bohatě provdá. Elizabeth (druhorozená dcera pana Benneta) je spíše názoru, že šťastná je žena, když se provdá z lásky, takže se vzpírá a je podporována svým otcem panem Bennetem.
Když se do města přestěhuje krásný a bohatý pan Bingley, matku hned popadne, že by to bylo výhodné, kdyby se jedna z dcer za něj provdala. Nádherná, okouzlující a plachá prvorozená dcera Jane Bennetová se Bingleymu hned zalíbí a i ona jemu nepohrdá, Okamžitě se do sebe zamilují.
Elizabeth si oblíbí jeho věrného společníka pana Darcyho, který vypadá jako snob a krutý člověk. Myslí si také, že má prsty v rozpadení vztahu Jane a pana Bingleyho.Je možné, že by se mohli nenávidět a zároveň i milovat?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama