Katalog předmětů naleznete vlevo v menu sloupci !!!! :-)

.

Optimismus v dnešní době

18. července 2012 v 23:09 | Kate |  Píšeme..

Optimismus v dnešní době

Asi začnu tím, co to znamená optimismus. V této době je to vzácnost. Je to vlastnost, díky které vidíme všechno přes růžové brýle. Optimista vidí svět v lepším světle, i když není. Zatímco pesimista je pravý opak. Optimista říká, že bude lépe, leč pesimista povídá, že už bylo.
Jak jsem řekla, nyní je to drahocenné. Možná se ptáte proč a já vám na to odpovím. Tato generace se od dřívějších liší, vším. I chováním. Děti jsou jiné. Víc drzí, neslušní, namyšlení. Dospělí se moc neliší. Teď je optimismus klišé. Dřív každý bral všechno s nadhledem. I co se týče válek. Říkali, že to jednou skončí. Neříkali, že už skončili. Měli svou naději a to patří k optimismu. Naděje umírá jako poslední. Nedovolte, aby vám vzali naději, když v ní věříte.
A nyní si určitě říkáte, že nemůžete být optimisté, když máte zlomené srdce. Zažila jsem to. Celý svět se mi zhnusil a všechno bylo hnusné a šedé. Stane se z vás na chvíli pesimista, ale víte co? Je na nic se obracet zády k celému světu, jenom proto, že vás někdo nechal. Řekněte si, že ten blbeček uvolnil místo jiné Casanově. Všechno v růžových brýlích nezapomeňte.
Svět patří optimistům, takže nedovolte, aby vás pesimismus ovládl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama