Katalog předmětů naleznete vlevo v menu sloupci !!!! :-)

.

Souhvězdí

29. ledna 2012 v 16:03 | Kate |  Píšeme..

KASSIOPEJA

Když jsem byla malá, věřila jsem, že tehdy, kdy natáhnu ruku posunu hvězdy. Pak jsem zařala dospívat a zjistilaj sem, že zrovna tak lehké to není. Každý večer chodívám ven. Lehávám na lehátko u bazénu s čajem v ruce a dívám se. Jsou tak zajímavé. Nejvíce se mi líbí Kassiopeja. Toto souhvězdí lze vidět po celou noc , počas jakoukoli roční dobu.
Její tvar připomíná písmeno W nebo M. Dávným Inuitům připomínala forma schody ve sněhu, které spojovaly nebe se zemí.
Soustava hvězd je pojmenována podle manželky etiopského krále. Celá rodina se objevuje na obloze. Chlubila se svou krásou a pyšnila se, že její krása předčí vodní nymfy. Poseidon, vládce moří, se naštval a poslal na ni příšeru.
Chtěli nechat na pospas bestii jejich krásnou dceru, ale tu zachránil Perseus, její budoucí manžel. Kassiopeja zemřela a hvězdná etiopská královna dostala přezdívku.
Její nepřítelkyně nymfa dosáhla alespoň toho, že je Kassiopeja blízko polu a musí trávit polovinu noci hlavou dolů, aby se odnaučila vychloubačnosti.
Je to velmi zajímavý příběh a každou noc, kdy se podívu an noční oblohu si připomínám podle čeho je pojmenována a že vychloubačnost se trestá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama