Katalog předmětů naleznete vlevo v menu sloupci !!!! :-)

.

5 nejčastějších mýtů o holkách

21. února 2011 v 20:40 | Kate |  Fun

"Holky pořád brečí."

Je pravda, že holky v průměru pláčou. Na tom ale není nic špatného. Pláč nemá nic společného se slabostí. Jeho prostřednictvím se uvolňuje citové napětí, odbourává se stres, a dokonce se vyplavují škodlivé látky z těla. Pláč je vlastně zdravý! Takže si nedělej žádnou hlavu a klidně breč ostošest.

"Holky jsou slabší než kluci."

Jasně, naše tělo je křehčí a také menší než klučičí. Máme až o 60 % méně svalové hmoty než kluci, takže logicky nemůžeme mít tolik fyzické síly jako oni. Ale pozor, my to vyvážíme jinak! Máme totiž větší výdrž. A nejen při sportu…  

"Holky a technika - to nejde dohromady."

Lež jako věž! Chceš důkaz? Britská matematička Ada Lovelace byla prvním člověkem, který naprogramoval počítač - a to asi před 160 lety. Nestačí? Druhý důkaz? V roce 2001 vyhrála Němka Jutta Kleinschmidt nejdrsnější automobilové závody na světě, rallye Paříž-Dakar. Takže to, že většina kluků ze třídy má lepší známky z matiky a fyziky než ty, rozhodně neznamená, že jsme my holky technické břídilky.

"Holky nemají vlastní názor."

Ale samozřejmě že mají! Jen ho nepotřebují prosazovat za každou cenu tak jako někteří kluci. Někdy je prostě lepší ustoupit a snažit se dohodnout. Jsou to spíš kluci, kteří si za každou cenu stojí za svým a nechtějí slyšet žádný jiný názor! My taky někdy naše mínění klukům nesdělujeme, protože víme, že by nás stejně neposlouchali. A proto se radši svěříme kámoškám, které nám rozumějí.

"Krásná holka = hloupá holka."

No jistě, to by se vám líbilo, co? Ale omyl! Spousta holek je zároveň krásných i chytrých. Bohužel to pak mají v životě paradoxně i o hodně těžší. Kluci se jich totiž bojí. Krása a inteligence pohromadě - to je na ně trochu moc divoká kombinace. Že chce tvá drahá nedůvěřivá polovička nějaký příklad za všechny? O. K. Herečka Natalie Portman! Ta vystudovala psychologii na harvardské univerzitě a kromě angličtiny ovládá ještě francouzštinu, hebrejštinu, japonštinu a němčinu! 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama